İdeal Kilo Hesaplama VKİ

İdeal Kilo Hesaplama

Siz de ideal kilo hesaplama aracımız ile cinsiyetinizi seçtikten sonra boy ve kilo oranlarınızı girip ideal bir kiloda olup olmadığınızı çok büyük bir kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

 

İdeal Kilo Belirlemenin Önemi

Her ne kadar hepimizin farklı vücut ve kemik yapıları olsa da, belli bir boy ve kilo oranı verilirse, bu oranlara bakılarak ortalama ideal bir kilo belirlenebiliyor. Örneğin yukarıda yapacağınız bir hesaplamada, ideal kilonuz 60 ise, bu durumda kilonuzun 65 – 55 aralığında olması, kilonuzun normal olduğu gerçeğini bizlere yansıtır.

Hesaplama Aracında Göreceğiniz Sonuçlar

Boyunuzu ve kilonuzu girdikten sonra, hesaplama motorumuz sizlere birkaç farklı sonuç gösterecektir. Bunlara kısaca göz atacak olursak; öncelikle vücut yüze alanı değerini görüyoruz. Verdiğiniz bilgilere göre vücudunuzun kapladığı toplam dış alanıdır. İkinci değerde ise yağsız vücut ağırlığı bilgisini görüyoruz. Bu da ortalama olarak hiçbir yağa sahip olmasaydınız, kaç kilo olacağınız hakkında sizleri bilgilendiriyor. Üçüncü olarak vücut kitle endeksi değerlerini görüyoruz. Bu da vücudunuzdaki tahmini yağ oranını bizlere gösteriyor. Dördüncü alanda ideal kilonuzu görmektesiniz, eğer kilo olarak bu rakamı yakaladıysanız, tam olarak ideal kilonuzdasınız demektir. Son olarak en alttaki kilo durumunuzu gösteren alanda, normal mi, obez mi, yoksa düşük kiloda mı olduğunuzu görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi ideal kilo hesaplama motoru ile “kaç kilo olmalıyım ?” gibi bir sorunun cevabını büyük bir kolaylıkla alabiliyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir